Kruszarka do kamienia

Tuż przed świętami z naszej firmy wyjechała pierwsza kruszarka do kamienia. Było to pierwsze z cyklu zleceń wykonywanych dla producenta tego typu maszyn. Na jedno urządzenie składało się ok 1300 detali, a łączna waga kruszarki to 20 ton.

Naszym zadaniem było kompleksowe wykonanie całej konstrukcji stalowej na podstawie otrzymanej dokumentacji 2D i 3D. Od stworzenia BOMu materiałowego do finalnej kontroli wyprodukowanych elementów – proces produkcji zajął nam 3 miesiące.

Technologia wytworzenia obejmowała wypalanie blach, gięcie, spawanie, cynkowanie galwaniczne oraz obróbkę skrawaniem, poprzez malowanie farbą podkładową i montaż podzespołów. Cały proces był poddany kontroli jakości wg zakładowej procedury ISO, która dla oczekiwanej jakości wymagała przygotowania specjalnego oprzyrządowania.

Było to dla nas szczególne wyzwanie ze względu na skomplikowaną budowę poszczególnych elementów oraz logistykę materiałową, transportową i dbanie o kompletność wysyłek.

Odbiór wstępny odbył się w siedzibie firmy w Tarnowskich Górach, bez uwag jakościowych Klienta. Teraz producent będzie potrzebował około 2 tygodni na finalne zmontowanie maszyny, która cieszy się zainteresowaniem na całym świecie. A jedna z nich była wystawiona na targach w Las Vegas. Kto by pomyślał, że z Tarnowskich Gór do Las Vegas tak blisko.

 

Kruszarka do kamienia
Przewiń do góry