Spawanie laserowe

Spawanie laserowe – nowoczesna metoda łączenia elementów z metalu

Spawanie wiązką laserową dzięki dużej koncentracji i intensywności energii świetlnej pozwala uzyskać bardzo precyzyjny i wysokojakościowy spaw, przez co metoda ta zyskuje coraz większą popularność w wielu branżach. Spawanie laserowe nadaje się do spawania cienkiej blachy o grubości do 4 mm ze stali nierdzewnej, żelaza, aluminium i gwarantuje idealny szew spawalniczy.

A closeup shot of sparks flying from an industrial steel cutter

Na jakim sprzęcie wykonujemy usługę spawania laserowego?

Usługę spawania laserowego wykonujemy na laserze o mocy 2000 W z chłodzeniem wodnym. Technologia ta to duża prędkość spawania, brak materiałów eksploatacyjnych i brak przebarwień na spawanym metalu.

Spawanie laserowe w praktyce

Źródłem ciepła do topienia krawędzi metalowych jest światło lasera CO2 i może być stosowane do różnych typów metali podczas gdy tradycyjne spawanie metali obejmuje różne źródła ciepła, takie jak palnik gazowy, łuk elektryczny, gaz ochronny wolframowy (TIG), gaz ochronny metalowy (MIG) a każdy typ metalu wymaga różnych technik, elektrod i osłon ochronnych.

Spawanie laserowe jest często preferowane w praktyce wymagającej wysokiej precyzji i kontrolowali spawu.

Zalety spawania laserowego

  • Wydajność – spawanie laserowe jest bardzo szybką metodą łączenia metalu.

  • Dokładność – spawanie laserowe pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych spawów.

  • Możliwość łączenia elementów o różnej grubości i kształcie.

Urządzenia spawalnicze​ w Domgos 2:

Robot spawalniczy Yaskawa

  • To zaawansowane technologicznie urządzenie precyzyjnie wykonuje spoiny po wcześniejszym zaprogramowaniu. Podczas spawania utrzymuje stałą prędkość i samodzielnie dostosowuje parametry. Spoiny są odporne na działania mechaniczne.

Mobilna spawarka laserowa

  • Spawanie laserowe umożliwia łączenie elementów w sposób bardzo precyzyjny nawet w przypadku skomplikowanych połączeń. Dodatkowo, umożliwia ona spawanie różnych materiałów, takich jak stal, aluminium czy stopy, także w miejscach, które są trudno dostępne przy wykorzystaniu tradycyjnych metod spawania.

Stanowiska spawalnicze TIG

  • Pozwala na spawania wszystkich rodzajów stali oraz metali nieżelaznych, największe zastosowanie znajduje jednak w spawaniu aluminium oraz jego stopów.

Stanowiska spawalnicze MIG/MAG

  • Polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem.

Szukasz fachowego wykonawcy usług spawalniczych?

Napisz do nas!​

Przewiń do góry